Yağmurda Fotoğraf Çekme

images

Öncelikle makineniz için mutlaka bir yağmurluk bulundurun.

Herhangi bir fotoğraf market’e veya internet sitesine girdiğinizde milyon çeşit fotoğraf makinesi yağmurluğu görürsünüz. Önemli olan yağmur yağdığında elinizin altında bir tane bulundurmanız. Fırtına, hortum veya kasırga şartlarında fotoğraf çekme ihtimalimizin düşüklüğünü de göz önünde bulundurarak yağmurda fotoğraf çekmek için branda gibi kalın yağmurluk taşımanıza gerek yok. Çantanızda az yer kaplayacak bir yağmurluk işinizi görecektir.

Kocaman bir poşet bulundurun

Saçak altı veya kuytu bir yerde durun

Şemsiye Bulundurun.Yağmurda fotoğraf çekerken zaatürre olmamak için yanımda her zaman katlanabilen bir şemsiye taşırım. Hastalığı önlemenin dışında, şemsiyeler fotoğrafa değişik bir dokunuş katabiliyor.

Azıcık flash ve yağmuru ters ışıkta çekin

Yansımaları Yakalayın

Aynı fotoğraf çekmeye yeni başladığınız ilk günlerdeki gibi yansımaları düşünün. Ne kadar çok çekerdiniz. Islak zemin muhteşem ışık ve gölge oyunları yapabilir. Bu yüzden yansımaları ihmal etmeyin. Yağmur zamanları belki en güzel yansıma fotoğrafı çektiğiniz gün olabilir.

happy wheels

Posted on Aralık 7, 2014 in Blog

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top