Nasıl bir düğün fotoğrafçısı seçmeliyim?

dış çekim

Randevulaştığınız fotoğrafçınız ile ilk görüşmenizde size bir aile veya arkadaş sıcaklığı verebilmesi iyi bir başlangıç noktasıdır. Birçok soru sormalısınız aklınıza gelen uçuk kaçık sorular da olsa bunu fotoğrafçınız ile paylaşmalısınız..

Asla şu cümleyi kurmayın ‘’Çok soru soruyorum galiba’’. Sorun ve sormaktan asla çekinmeyin. Size verilen cevapları dikkatle dinleyin. Size mantıklı gelip gelmediğine bakın.. Gelmiyorsa o sorunun derinine girin, fotoğrafçının bilgi birikimini analiz edin ve emin olun sizi tatmin edinceye kadar cevaplar verilecektir. İşte o noktada siz artık hiçbir şeye karışmayın ve emin ellerde olduğunuzu unutmayın. Home Office çalışan profesyonel fotoğrafçılar var bunlardan biriside benim. Ön buluşmada size verilecek albümlerin bire bir kopyasını görmek istediğinizi belirtin ve ayrıca farklı bir kaç teşhir ürünü görmek istediğinizi belirtin. Kalitelerine bakın anlaştığınız paket içeriğinde neler size verilecekse görmek isteğinizi söyleyin (Mekandaysanız bu ürünleri inceleyin) Unutmayın o gün sizin en önemli gününüz ve bunu kimsenin mahvetmesine müsaade etmeyin. Eğer stil, yaratıcılık ve kalite fotoğrafları ve albüm gibi fotoğrafçının uyumluluk ve nitelikleri hakkında bir karara vardıysanız artık sizin için rüya gibi bir düğün beklediğini unutmayın. Emin olun o gün farklı nedenlerden dolayı moraliniz bozulsa bile artık nedeni ne olursa olsun onu size unutturacak uzman yanı başınızda. Elinden geleni yaparak tüm pozitifliği ile sizin motivasyonunuzu çıtanın en üst seviyesinde tutarak o günü rüya düğüne entegre edebilecektir.
Unutmayın, fotoğrafı çeken harika bir fotoğraf makinesi değil, fotoğrafçıdır. Profesyonel bir fotoğrafçının deneyimi, ekipman ya da bilgi ile değildir. Kaliteli düğün fotoğrafçılığı şans eseri olmaz. Öncelikle yaratıcı bir göz ve düğün fotoğrafçılığına duyulan gerçek bir aşk gerek… Sizin fotoğrafçınız aynı zamanda günün akışını da koordine etmeli, alan, zaman kısıtı ve değişken hava koşulları çekime göre uyarlayamaz ama çekimleri bunlara göre uyarlayabilir..
Bir uzman düğün fotoğrafçısı rolü anlatan fantastik bir öykü sağlayabilir

happy wheels

Posted on Mayıs 15, 2015 in Blog

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top