Düğünlerde Bahşiş Terörü

Son zamanlarda düğün konvoyunda meydana gelen faciaları hepimiz üzülerek ve ibretle görmekteyiz.

Damadın öldürüldüğü, arabaların molotoflandığı, taşlandığı hatta kurşunlandığı düğünlere şahit oluyor maalesef güzel ülkem.

Masal gibi bir düğün hayal eden her çift, gerçekten o gün nelerin yaşanabileceğini asla kestiremiyor. O günü en iyi bilmesi gereken Düğün Fotoğrafçılarının işi bilenleri bile işin bu tarafına asla dikkat çekmiyor, “biz çok eğleniyoruz, çok gülüyoruz, harika geçiyor” gibi şişirme palavralar atılıyor.

Düğün günü yaşanabilecek en küçük bir aksilik, tüm günü mahfedebilecek iken esas büyük sıkıntılara dikkat çekilmiyor, ticari bir engel oluşturmasın diye üstü örtülüyor.

Ülkemizde evlenen bir çifti, yolunmaya müsait bir para kaynağı olarak görülüyor. O günün ambiansı bozulmasın diye cevap veremeyeceğini bildikleri çiftten gelen para istiyor, giden para istiyor. Nikah memuru cüzdanı vermez, birader kızı vermez, çiçekçi çiçeği bırakmaz, otoparkçı kapıyı açmaz, pastacının bıçağı kesmez, davulcunun davulu çalmaz vs…

Adet adı altında her türlü soytarılık yapılıyor

Bu magandalık öyle noktalara uzanıyor ki en büyük tehlike konvoylarda yaşanıyor.

happy wheels

Posted on Aralık 24, 2018 in Blog

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top