Dış çekimde kaliteli ekipmanlar kullanın. Bellek kartı, Batarya, Lens

dugun fotografi (13)

Olmazsa olmaz konulardan biri de kullanılan yardımcı ekipmanlardır.

-       Mutlaka yedek bellek kartlarınız olmalı. Kartların kaliteli ve seri çekimde hızlı yazmaları için (C10- Class10) tercih sebebi olmalı.

-       Pilleriniz de mutlaka tam dolu ve yedekler de dahil orijinal pil kullanmalısınız. Yan sanayi piller bu konuda tatminkar değillerdir  çok daha hızlı boşalır. Ayrıca flaşlar da diğer bir pil canavarıdır. Yüksek kaliteli yüksek Amperli şarjlı piller kullanmaya çalışın. Unutmayın ki siz pil değiştirirken, çok önemli sahneleri kaçırabilirsiniz. Pillerin tamamen bitmesini beklemeden azalma sinyali verdiğinde uygun bir an bulup değiştirin.

-       En kıymetli ekipmanınız olan Lenslerinizi de düzgün bir şekilde muhafaza edin. Tek makine ile çalışıyorsanız ve de lens değiştirmeniz gerekiyorsa, sakin olun acele etmeyin, telaş içinde lensi düşürebilir ya da başka zararlara da sebep olabilirsiniz.

happy wheels

Posted on Kasım 14, 2014 in Blog

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top