Dış Çekimde Fotoğraflarınızı RAW Formatında Çekin

dugun fotografi (24)

RAW çekmek çoğu zaman hayat kurtarabilir. Çok fotoğraf çekilecek ve fazla yer kaplayacak diye RAW çekememezlik yapamazsınız. Çiftler için çok önemli anları fotoğraflıyorsunuz, bunun için beyazayarı, pozlama ve diğer önemli  düzenlemelerini yapmak gerektiğinde RAW size bu imkanı sağlayacaktır. Doğru olarak pozlanmamış ve beyaz ayarı kötü fotoğrafların bir de JPEG versiyonunu düzenlemeyi denediğinizde, RAW formatında çekmediğiniz için çok pişman olacaksınızdır.

Bu işi gerçekten profesyonelce yapıyorsanız, “RAW formatındaki fotoğraflar çok yer kaplıyor” deme şansınız olamaz. Bol, hem de çok bol bellek kartınız ve arşiv için de kapasitesi yüksek Hard Disc’ iniz olmak zorunda.

Ayrıca kaydetme seçeneğinizi “RAW + JPEG” olarak ayarlarsanız, sadece ciddi düzenlemeyi gerektiren fotoğraflar için RAW  forma tındaki resimleri düzenlersiniz.

happy wheels

Posted on Kasım 14, 2014 in Blog

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top