Adana’da Dış Çekim Nerde Yapılır

Merkez Park

0014

Merkez Park, Seyhan Nehri nin her iki yakasına kurulmuş,Sabancı Merkez Camii ile birlikte nehrin kenarında  toplam 33 hektar büyüklüğündeki botanik bir şehir parkıdır. Oldukça geniş çim alanda, çeşitli ağaçlar ve doğanın huzuru Avrupai merkez kent park kültürünün önemli bir örneğidir.
2004 yılında açılmıştır,Türkiyenin en büyük parkıdır.
Fotoğraf çekimi için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Fotoğraf çektirmek isteyen çiftler güneş tam tepedeyken değil de ikindi vakitleri arasında çekim yaptırmalıdır. Böylelikle daha güzel fotoğraflar elde edilebilir.
Adana Kalesi
Adana’da yaklaşık 50 tane kale olsa da hiçbiri Adana Kalesi’nin eşsiz manzarasıyla yarışamaz. Kaleye ulaşım biraz sıkıntılı olabilir. Bu yüzden programlı hareket etmek bir zorunluluk. Korunan tarihi dokusu, doğal güzelliği ve masmavi gökyüzüne olan yakınlığıyla birçok turistin de ilgisini çeken Adana Kalesi dış çekim düğün fotoğrafları için sıkça kullanılan bir mekan.
adana_dumlu_kalesi

Adana Arkeoloji Müzesi

Türkiye’nin en büyük müzelerinden bir olan Adana Arkeoloji Müzesi, aynı zamanda Türkiye’nin de en eski müzelerinden biridir. Burası mimarisi ile sizi büyüleyecek, açık havada sergilenen tarihi eserler de çok hoş kareler yakalamanızı sağlayacak. Günün her saati fotoğraf çekimi için uygun olan müzeyi, çekim tarihinden önce müsait olup olmayacağını öğrenmek için aramanızda fayda var. Hatta Adana düğün fotoğrafçıları da burada sıkça çekim yaptığı için bir tanıdıklarının olması kuvvetle muhtemel.

Seyhan Barajı Gölü

Adana’da düğün fotoğrafı çektirip de Seyhan Barajı Gölü’nü unutmak olur mu? Görmüş olduğunuz fotoğraf Çatalan Barajına giden yol üzerinde çekilmiş, Seyhan Baraj Gölü manzaralı bir kare…

2465240-adana-seyhan-baraj-golu-panoramalari-11

Dilberler Sekisi

Adana açık hava düğün fotoğrafları için en iyi seçeneklerden biri de Dilberler Sekisi! Adanalı çiftlerin fotoğraf çektirmeyi çok sevdiği Dilberler Sekisi, Seyhan Nehri’nin Batı yakasında bulunan yürüyüş parkuru ve semte verilen genel ad. Fotoğraf çektirmek için şehirden uzaklaşmak istemeyen çiftler için ideal. 

DILBERLER-SEKISI-KOYU

Atosev

Adana düğün fotoğrafçılarının sıklıkla tercih ettiği Adana düğün fotoğraf mekanlarıarasında yer alan ATOSEV, Adana Ticaret Odası’na ait olan bir işletme. Fotoğraf çekimi yapmak için makbuz karşılığında 50 TL giriş bedeli alınıyor. ATOSEV’in bahçesi düğün fotoğraflarınız için biçilmiş kaftan!

2
happy wheels

Posted on Kasım 14, 2014 in Blog

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top